Korterite remont
Vannitoa remont on üks levinumaid ja sageli ka kõige keerulisemaid remonditöid korteris või majas. Selle põhjuseks on niiskus, spetsiifilised materjalid ja sageli väike ruum, mis seab omad piirangud. Kuid hea planeerimise ja läbimõtlemisega võib ka vannitoa remont muutuda meeldivaks ja tulemusrikkaks ettevõtmiseks.
Planeerimine
Enne remondi alustamist on oluline läbi mõelda järgmised küsimused:
Millised on teie vajadused ja soovid? Kas soovite lihtsalt värskendada olemasolevat vannituba või on plaanis suurem ümberehitus? Kas vajate uut vanni või dušikabiini, uut mööblit või on plaanis muuta ka ruumi planeeringut?
Kui suur on teie eelarve? Vannitoa remont võib olla kulukas, seega on oluline eelarve paika panna ja sellest kinni pidada.
Millised on teie lemmikstiilid ja materjalid? Kas eelistate modernset, klassikalist või minimalistlikku stiili? Millised materjalid sobivad teie maitsele ja vajadustele?
Kas teete remonti ise või palkate töövõtja? Kui te ei ole kindel oma oskustes, on parem palgata professionaalne töövõtja.
Eelarve
Vannitoa remondi eelarve sõltub tööde mahust, kasutatavatest materjalidest ja töövõtja hinnast. Oluline on arvestada kõigi kuludega, sealhulgas materjalide, tööjõu, transpordi ja võimalike ootamatute kuludega. Kui eelarve on paika pandud, saab hakata võrdlema erinevate töövõtjate pakkumisi ja valima sobivaimat.
Materjalid
Vannitoa materjalide valikul tuleks lähtuda nende niiskuskindlusest, vastupidavusest ja esteetilisest välimusest. Levinud materjalid on keraamilised plaadid, mosaiikplaadid, klaas, kivi ja erinevad komposiitmaterjalid. Oluline on valida kvaliteetsed materjalid, mis kestaksid kaua ja oleksid kergesti hooldatavad.
Töövõtja
Kui te ei ole kindel oma oskustes, on parem palgata vannitoa remondiks professionaalne töövõtja. Töövõtja valikul tuleks uurida tema varasemaid töid, küsida soovitusi tuttavatelt ja võrrelda erinevate pakkumisi. Oluline on sõlmida töövõtjaga kirjalik leping, milles on detailselt kirjas tehtavad tööd, maksumus ja tööde valmimise tähtaeg.
Remondi käigus
Remondi ajal tasub olla valmis selleks, et asjad ei pruugi alati plaanipäraselt minna. Võib tekkida ootamatuid olukordi, mis nõuavad lisakulusid või pikendavad tööde kestust. Oluline on säilitada rahu ja suhelda aktiivselt töövõtjatega, et probleemid saaksid kiiresti lahendatud.
Lõpetamine
Kui remont on lõppenud, tasub vannituba hoolikalt üle vaadata ja veenduda, et kõik tööd on tehtud kvaliteetselt. Kui esineb puudusi, tuleb nendest koheselt töövõtjat teavitada, et need saaksid parandatud.
Lisaks
Remondi ajal tasub vannitoas hoida puhtust ja korda, et vältida lisakulusid koristusele.
Kui remondi käigus tekib jäätmeid, tuleb need nõuetekohaseltUtiliseerida.
Naabritega tasub remondist teavitada, et vältida võimalikke konflikte.
Vannitoa remont on protsess, mis nõuab aega, raha ja kannatlikkust. Kui kõik etapid on hoolikalt läbi mõeldud ja planeeritud, võib tulemus olla aga väga rahuldustpakkuv ja teie uus vannituba võib teid rõõmustada aastaid.